Gdzie połowić?

Ryszard Siejakowski

Wody pstrągowe w najbliższej okolicy, to Kłodawka w samym Gorzowie, Pełcz koło Przyłęgu, Postomia pomiędzy Sulecinem a Lemierzycami, Lenka albo Łęcza /druga nazwa/ koło Słońska, Słubia w kierunku na Cedynię. To nie oznacza, że są to wody gdzie pstrągi same wyskakują na brzeg. Raczej tam o pstrąga ciężko, jak zresztą w całej Polsce.
A teraz dowcip na tą okoliczność.
Do Polski przyjechał obywatel USA. Okolica przepiękna, bo i Dunajec i góry. Śliczności. Postanowiono umilic mu pobyt, bo wiadomo, polska gościnność. Zaproponowano mu wędkowanie na Dunajcu na muchę. Gość chodził cały dzień, udostepniano mu najlepsze miejsca aby mógł złowic wymarzonego pstrąga i wreszcie udało się. Padł okaz 35 cm, czyli jak na Dunajec całkiem niezły. Mili gospodarze, zadowoleni z tak pomyślnego zakończenia wędkarskiej wyprawy, zakończonej sukcesem gościa, zadają mu pytanie, czy podobało mu się. Na to Amerykanin z uśmiechem powiedział, że oczywiście tak. Jeszcze nigdy w życiu się tak nie nachodził na rybach. Gdyby mu sie to przytrafiło to w Stanach, to prawdopodobnie miałby na rozkładzie kilkanaście pstrągów, ale nie w tak miłym towarzystwie.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Spinning

Wędkarstwo spiningowe

Liczba wątków: 500

Liczba listów: 1801

Witam wszystkich, mam takie pytanko: gdzie można pospinningować za pstrągiem w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego??Nigdy nie chodzilem za pstrągiem więc prosze polećcie mi jakas w miarę rybną wode, żebym sie zawczasu nie znichecił...pozdrawiam

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Dobre i tanie domowe jedzenie Posiłki regeneracyjne Łódź Dowóz do firmy, katering

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).