Odrobinkę znam ta wodę:)

Siemanko. Łowię głownie na spining, od lutego do maja na odcinku Nysy od Gorzanowa do Krosnowic, na rzece dzikiej Orlicy i na Scinawce. Pstrągi łowie od zawsze haha. Poczatkowo na robale, a od 15lat na spining. Na Nysie kolego jest naprawdę wiele pięknych pstragów!. Polecam odcinek od tamy w Gorzanowie prawie do Kłodzka. Na wiosnę proponuję zostawić woblerki w domu i zabrać ze soba gumki:}. Ja łowie na nie pstrągi od bardzo dawna i na początku sezonu jest to przyneta nr1 oczywiście na Nysie Kłodzkiej. Serdecznie polecam Nyse kazdemu wędkazowi. Pstrągi tu łowione żadko przekraczaja 40cm ale naprawde jest ich sporo!. Są tu też rybki sporo większe haha. Proponuje ripperki 3\8cm. Kolorystyka to temat rzeka wiec nie będe macił. Powiem że z moich doświadczeń co 3ci pstrag złowiony na wiosne w Nysie ma w buzi sliza, więc tak rób aby zwykła przyneta po małych przeróbkach przypominała ta rybkę!. Trochę brazu, mat i czern!. Dodam że są dni kiedy złowienie kompletu to 5min na te przynety, a są i takie że cały dzień i 0 odprowadzeń. Scinawka to rzeka i dobra i zła. Są miejsca gdzie łowisz co żut krutkiego a są kilometry bez brań. Proponuje miejsca od granicy w dół i woblerki. Rzeka dzika Orlica to jedna z piekniejszych rzek pstragowych w Polsce!. Bardzo cieżka do łowienia, połozona posród lasów i gór. To rzeczka dla wytrwałych łowców!. Tam stawiałem pierwsze spiningowe kroki. Łowie tam na odcinku dość dłogim, od Lasówki do Lesicy. Tam dostawałem pierwsze 50taczki. Presja jaka nasiliła sie pare lat temu na tą rzeką powoli przemineła i znów mozna liczyc na to ze na 15klm odcinku nie zobaczymy nikogo z kijem. Ryby to przeważnie podrostki z duzymi głowami i cienkim jak palec tułowiem, ale w głebszych zakamarkach błysnie nieraz cos naprawde bardzo dużego. Proponuję pore przybierania wody i podmywania brzegu, pstrągi wtedy zaczynaja sie naprawde najadać. w drugi lub trzeci dzien dużej wody maja w buziach mnóstwo robaków i praktycznie nie zwracaja uwagi na przynety spiningowe!. Duzo gadania mało łowienia
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2070

Liczba listów: 8434

Witam. Jeżeli ktoś łowi w Kotlinie Kłodzkiej na rzekach (spinning lub mucha) to proszę pisać. Może jakiś wspólny wypad. od lutego zaczynamy. Pozdarwiam.

Początek

On chat
RSS 2.0
E-mail to administrator Printerfriendly version Help Bugs Guest Book

Reklamy Krokus: PPHU PROTEKT INT. BH jest firmą produkcyjno-handlową prowadzącą swoją działalność szczególnie na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych, ale także i innych jednostek ochrony przeciwpożarowej. Kominiarki strażackie Podstawą funkcją firmy jest zapewnienie klientom możliwości nabycia szerokiego asortymentu ubrań i ubiorów wchodzących w skład osobistego wyposażenia strażaka.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).