Górne menu


  Right menu

  Search

  Advertising

  Komentarze


  Tomku

  Piotr doskonale wie, o czym pisze. Zna doskonale i lubelskie rzeczki, i roztoczańskie a także San. A jest nad wodą często, nie tylko z wędką, choć jako wędkarz jest bardzo skuteczny . Jest także od kilkunastu lat zaangażowany w gospodarkę pstrągową lubelskich rzek. Ma więc dobre porόwnanie.

  O sandacze i zaporόwki go nie pytaj, bo to Piotra zupełnie nie interesuje . Pytaj go o pstrągi, lipienie, głowacice – to są te ryby, ktόre łowi. Wynikami się nie chwali, ale jakie ma wyniki, to ja akurat wiem.

  Na San rzeczywiście ściągają wędkarze z rόżnych stron, w tym wielu moich kolegόw i są zadowoleini. San jest pod tym względem o tyle wzorcowym łowiskiem, że: jest tam skuteczna kontrola, codzienna (!) strażnikόw zaopatrzonych w nowoczesne środki, także kamery. I ryba rzeczywiście jest. To oczywiście więcej kosztuje, stąd wyższe opłaty za wędkowania. Ale ludzie wolą zapłacić i łowić w rybnej wodzie – czyli jest tak, jak wielokrotnie sam pisałeś, że powinno być. I jest to przykład dla innych, że można.

  Jak jest na innych wodach tego Okręgu – nie wiem, nie mam żadnych danych, by krytykować. Wiem, że prowadzą ośrodki zarybieniowe pstrągόw.

  San jest przykładem, że można, ale niekoniecznie gotowym wzorcem, bo jak wielokrotnie pisałem, każda woda jest inna. Jako wzorzec można na pewno wybrać: codzienne patrole straży, skuteczną kontrolę wędkarzy i rejestrόw połowόw, urealnienie opłat. To wszystko oprόcz zarybień. Te zasady może każdy Okręg zastosować też i u siebie, jeżli nie na wszystkich od razu, to na wybranych wodach. I chciałbym, aby tak było.
  Pozdrawiam
  Andrzej
  Schowaj teksty   

  Powiązane z

  Wędkarstwo ogólnie

  Ogólna tematyka wędkarska

  Liczba wątków: 2072

  Liczba listów: 8436

  Drogi panie na Sanie ryby nie wzieły się znikąd. To dzięki ciężkiej pracy oddanych swojej pasji ludzi. Czas wreszcie uwierzyć, że Okręg PZW Krosno funkcjonuje wzorcowo i proszę nie szukać tam dziur bo ich pan nie znajdzie. Lepiej zająć się własnym podwórkiem gdzie jeszcze jest wiele do zrobienia.

  Początek

  Na czacie
  RSS 2.0
  E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

  Reklamy Krokus: Nasze studio DTP dysponuje nowoczesnym sprzętem i doświadczoną obsługą. Świadczymy Usługi poligraficzne Zapewniamy profesjonalną i szybką obsługę.